BURHANİYE TİYATRO BULUŞMALARI BAŞLIYOR

Burhaniye Belediyesinin ev sahipliğinde birçok tiyatro sanatçısı ve akademisyen Tiyatro severler bir araya gelecek.

Bağımsız Tiyatro Buluşmalarının ilki Burhaniye Belediyesinin ev sahipliğinde başlıyor. Bağımsız Tiyatro Birliğinin öncülüğünde düzenlenen ve birçok sanatçı ve akademisyenin katılacağı etkinlikler 4-7 Eylül arasında yapılacak.  Ayaklı Mesire alanında eğitim atölyelerinin yanı sıra Ahmet Akın ve Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezleri başta olmak üzere Reha Yurdakul Salonu ve Ören Adramytteion Açıkhava Tiyatrosunda söyleşi ve tiyatro gösterimleri olacak.

Türkiye genelinde 10 yıldır düzenlenen çeşitli buluşmalar kapsamında Bağımsız Tiyatro Buluşmalarının ilki bu yıl Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in sanata ve sanatçıya verdiği değer kapsamında Burhaniye’de düzenlenecek. Tiyatronun, birlik ve dayanışmayı arttırması, sanata dair katkılar sunması adına düzenlenen buluşmalar, atölye çalışmaları, söyleşiler ve tiyatro oyunlarıyla dolu dolu geçecek.

Türkiye’nin birçok yerinden ünlü tiyatro guruplarının ve Üniversite Güzel Sanatlar Fakültelerinden akademisyenlerin katılarak, Sahneleme ve yönetmenlik, Kukla tiyatrosu, Pantomim atölyesi, oyun yazarlığı başta olmak üzere tiyatroyla ilgili bir çok branşta atölye ve eğitimler vereceği etkinlikler ayrıca akşam Tiyatro gösterimleri ile devam edecek. Yaklaşık 100 tiyatro sanatçısının bir araya geleceği buluşmalar 4 Eylül tarihinde saat 19.00’da Reha Yurdakul Kültür Merkezin de Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in katılımıyla başlayacak.