ÖĞRETMENLER MAHALLESİ PARKI AÇILIŞI YAPILDI

Burhaniye Belediyesi tarafından baştan aşağı yeniden yapılan Öğretmenler Mahallesi Meydan Parkı törenle açıldı.

Açılış törenine Kaymakam Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Necdet Uysal, AK Parti İlçe Başkanı Av. Feridun Soykök, MHP İlçe Başkanı Fatih Akduran, Belediye Başkan Yardımcıları ile İlçe Milli Eğitim Müdürü, Öğretmenler Mahallesi Muhtarı, Siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda Burhaniyeli katıldı.

Parkın açılısında konuşma yapan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Çok uzun yıllardır Öğretmenler Mahallemize ve Burhaniye’mize hizmet veren meydan parkımız, yılların yorgunluğu ile eskimiş, bir hayli yıpranmış bir vaziyetteydi. Burhaniye turizminin temsilcisi Mahallelerinden bir tanesi olan Öğretmenler Mahallemize, bu eskimiş haliyle yakışmayan parkımızı yenileyerek, çocuklarımızın oyun oynayabileceği, gençlerimizin spor yapabileceği, ailelerimizin daha nezih bir ortamda oturup sohbet edebilecekleri yeni bir park haline getirdik. Öğretmenler Mahallesi Meydan Parkımızın şehrimize ve hemşerilerime hayırlı olmasını diliyorum. Bu güzel eserlerin inşasında emeği geçen, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 42 PARKI İLÇEYE KAZANDIRDIK

Öğretmenler Mahallesi Meydan Parkı hakkında teknik bilgi veren Başkan Uysal, “2817 m2 alan üzerinde kurulmuştur. Parkımız, yeşil alan, yürüyüş alanları, çocuk oyun alanı, basketbol oyun alanı, Fitness spor alanı, oturma alanları ile ihtiyaçlara cevap verecek kullanım alanları ile donatılmıştır. 5 yıl önce park ve yeşil alanlarımızı çoğaltacağız diye koyduğumuz hedef doğrultusunda bugüne kadar ilçemizde 42 adet park oluşturduk. Toplamda 138 bin m2 park ve yeşil alanı Burhaniye’mize kazandırarak kişi başına düşen yeşil alan sayımızı %66 arttırdık” dedi.

 GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ BÜYÜK BİR ÖLÇÜDE KURDUK

İnşallah bu oran çok daha yükseklere çıkacak. 1 Mart’ta yaklaşık 6000 m2’lik bir parkımızın daha açılışını yapacağız. Bizler 5 yıl boyunca konuşmak yerine Burhaniye’mizin geleceğine yönelik birçok hizmeti hayata geçirdik. İnsan vücuda getirdiği şehirlerle, aynı zamanda kendini de inşa eder bu mana ile biz hizmet belediyeciliği derken gönül belediyeciliğini de içine alan daha kapsamlı bir anlayışı ifade ediyoruz. Hizmet gerekli ama yeterli değil! Bizler halkımızın gönüllerine dokunmak için çalışıyoruz. Bu yüzdendir ki 5 yıl içerisinde Burhaniye’mizde Gönül Belediyeciliğini büyük bir ölçüde kurduk.

Kardeşlerim

Belediyecilikteki Tecrübemizi ve Birikimimizi Sürekli Zenginleştirerek, Geliştirerek, Büyüterek Burhaniye’mizin hizmetine sunduk. Öğretmenler Mahallemiz için yeni bir sağlık ocağı yaparak Aile Sağlık Merkezi ve 112’ye tahsis ettik. Kapalı Pazaryerimizi tamamlayarak hizmete açtık. 17.000 m2 parketaş yol yaptık. 9000 m2 park ve yeşil alan oluşturduk. Spor sahaları düzenledik. 1350 metre alt yapı yaptık ve halı saha ile basketbol sahaları inşa ettik. Yağmur sularımızın bertarafı için yeni, 5 adet pompa istasyonu kuruyoruz” diye belirtti.

ÖĞRENCİLER PARKA KUŞ YUVASI HEDİYE ETTİ

Konuşmanın ardından Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi Halkoyunları Ekibi gösterilerini sunarken Hacı Mustafa Müdüroğlu Ortaokulu öğrencileri ve BÖMÇED park için hazırladıkları kuş yuvalarını protokole teslim edttiler. Parkın açılışı, protokol üyeleri ve davetliler tarafından yapılırken, tören sonunda konuklara pilav ve ayran ikramı yapıldı.