-UYSAL, KIRSALDA SU SORUNUNA ÇÖZÜM GETİRDİ

-BURHANİYE’DE 5 YILDA SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Burhaniye 20 yılda yapılmayanları 5 yıldan kısa bir zamana sığdıran Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, İçme Suyu problemini gidermek için büyük çaba sarf ederek, Kırsal Mahallelerde yaşanan su sorunlarını neticeye bağladı.

Amacı Burhaniye’ye hizmet olan Başkan Uysal, yaptığı çalışmalar ile Burhaniye’ye büyük kazanımlar sağladı. Burhaniye Belediyesin ’de göreve geldiği günden bu güne yapmış olduğu hizmetler ile 5 yıllık süreç içerisinde Burhaniye’nin, yaşam şartlarını yükselterek, doğumdan, ölüme vatandaşlarının her konuda yanında olduğunu gösterdi.

11 BİN 440 İSALE HATTI

Burhaniye’nin en büyük sorunlarından olan su meselesine, bir solukta çözüm getiren Başkan Uysal, özellikle kırsal mahallelerde yaşanan ve yaz aylarında vatandaşın sıkıntıya düşmesini engellemek için hizmette atak gerçekleştirdi.Kırsal Mahallelerden, Ağacık, Dutluca, Yunuslar, Şahinler, Kuyucak, Sarılar, Kırtık, Korucaoluk Kırsal Mahallesinde toplam 11 bin 440 m isale hattı ile suyu olmayan mahallelere su getirerek vatandaşların hayat standartlarını yükseltti. İnsan hayatında önemli bir yere sahip olan suyun, sağlıklı ve kullanılabilir olması gerektiği mantığıyla hareket eden Uysal, Ağacık, Bahadınlı, Karadere, Kızıklı, Korucaoluk, Taylıeli ve Pelitköy Mahalleleri olan yeni su depoları yaptı. Ayrıca, var olan su depolarına bakım ve onarım yaparak kullanılabilir hale getirdi.

“HİZMET VATANDAŞIN REFAHINA YÖNELİK”

Mazbatayı aldığı ilk günden bu güne, vatandaş ile iç içe bulunup sorunlarına çözüm getiren Başkan Uysal, en iyi hizmetin vatandaşın refahı ve hayat standart yükseltmeden geçtiğini belirtti. Uysal, “Bizim amacımız hizmet, bu doğrultuda Kırsal Mahallelerimizde su sorunları yaşanıyordu.11 bin 440 m isale hattını yenileyerek mahallelerimize suyun ulaşmasını sağladık. Ayrıca mevcut su depolarımızı da yenileyerek bakım ve onarımın gerçekleştirdik. Bu sayede vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde suyu kullanmasını sağladık” şeklinde konuştu.

“5 BİN TONLUK SU DEPOSU”

Burhaniye’nin nüfusunun her geçen gün arttığını belirten Başkan Uysal, “İlçemize yeni olarak 5 bin tonluk su deposu ile şehrimize tüm bağlantılarını yaptık. BASKİ ile ortaklaşa yürüttük ve bu doğrultuda çalıştık. Burhaniye’mizin nüfusu her geçen gün artmakta. Artan nüfusa oranla su sıkıntısının daha az yaşanması için çalışıyoruz” dedi.