BURHANİYE’DE, DR. ÜMİT AKTAŞ İLE ZEYTİNYAĞI MUCİZESİ

15.Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali Etkinlikleri Kapsamında Burhaniye Belediyesi tarafından davet edilen Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, Reha Yurdakul Salonunda, “Sağlık Mucizesi Zeytinyağı“ adlı panel düzenledi. 
Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Dr. Ümit Aktaş’a teşekkür ederek, “Bu etkinlikte aramızda olmanız bizim için çok büyük bir onur. Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı ile ünlü bir şehrimiz. Sizin de bu konuda yapmış olduğunuz bu panelde güzel bilgiler ile bizi onurlandırdınız” şeklinde konuştu. Burhaniye Belediyesi adına Başkan Uysal, Dr. Aktaş’a zeytinyağı ve fahri hemşerilik belgesi takdim etti. Aktaş’da, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’a, davetleri için teşekkür etti. Konferansın sonunda Aktaş tüm katılımcılar için Mutluluk Kürleri kitabını tek tek imzladı.
“ZEYTİN İNSAN İÇİN YARATILMIŞ” 
Her şeyi ile şifa olan zeytinin faydalarını anlatan Dr. Aktaş, Türkiye’nin zeytin cenneti olduğunu belirtti. Aktaş, “Zeytin var oluşu ile bir mucize ağacıdır. İnsanlar için tam bir şifa kaynağı olmasıyla birlikte Zeytinin meyvesi de, yaprağı da insanoğlu için yaratılmıştır. Zeytin ağacı ölmez ağaç olarak adlandırılır, çünkü yüzlerce sene yaşar ve bu yüzlerce sene boyunca bize meyve vermeye, yağ vermeye devam eder. Dünya üzerinde başka böyle bir canlı yok. Zeytin ağacının yaprakları bile en önemli en kıymetli antimikrobiyal maddeleri içerir, kan şekerimizi ve zararlı yağları düşürür. Çok ciddi etken maddelere sahiptir. Siz zeytin ağacının meyvesi olan zeytini sıkarsanız başka işlem yapmadan zeytinyağını elde edersiniz. Zeytinyağı sağlığımız için çok önemlidir. Dünyanın en kıymetli, en sağlıklı yağ” şeklinde konuştu.
“BURHANİYELİLER CENNETTE YAŞIYOR” 
Burhaniyelilerin diğer il ve ilçelere göre daha sağlıklı beslendiğine dikkat çeken Aktaş, sofralardan Zeytinyağının eksik olmaması gerektiğinin altını çizdi. Aktaş, “Burhaniyeliler tam bir cennette yaşıyor. Bu cennetin gerçekten kıymetini bilin. Sağlıklı yaşamak için ise zaten var olan Zeytin ve Zeytinyağını tüketin. İlaçsız yaşamak Zeytinyağıyla mümkündür. Eğer sağlıklı olmak istiyorsanız her sabah uyandığınızda bir fincana 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı koyun için sizden sağlıklısı olmayacak” dedi.