BURHANİYE GENÇLİK MERKEZİ, GÖSTERİLERİ İLE ALKIŞ TOPLADI 

15.Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali etkinlikleri kapsamında Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan gösteriler Reha Yurdakul Salonunda seyirciler ile buluştu.
Klasik ve modern danslar ile halkın karşısına çıkan Gençlik Merkezi Ekipleri, yaptıkları gösteriler ile Burhaniyeli vatandaşlardan alkışlar topladı. Burhaniye’yi her bölgede temsil eden Gençlik Merkezi ekibi hazırladıkları dans ve kültürel gösterileri arasında geleneksel özellikleri barındıran, zeybek ve Artvin Yöresi Halkoyunları ile seyirci karşısına çıktık. Sadece yörelere bağlı kalmayan Gençlik Merkezi Ekipleri, modern dans gösterisi, bale ve keman dinletisi ile gelen misafirlere keyifli anlar yaşattı. Özellikle, Minik balerinlerin dansları birçok vatandaş tarafından dakikalarca alkışlandı. 
“AMAÇ VATANDAŞIMIZIN SOSYAL HAYATINA DOKUNMAK”
Gösteri sonrasında konuşma yapan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, halk oyunu ve modern dans için teşekkür etti. Uysal, “Bizim amacımız hep aynı, gönüllerde olmak. Burhaniye’de düzenlediğimiz 15. Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali kapsamında birçok etkinliğe yer vererek Burhaniyeli vatandaşlarımızı ve dışarıdan gelen misafirlerimizin sosyal hayatına katkıda bulunmak. Bugün burada hem modern hem de geleneksel dans ve halk oyunları ile bir nebzede olsa eğlenmiş olmanızı diledik. Gösterilerin aldığı alkışlar ile de gördüğümüz kadarıyla bu oldu. Gelen bütün misafirlerimize ve ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi. 
“ÇOCUKLARIMIZ ÖZ GÜVENLİ BİRER BİREY OLACAK”
Bu geçenin asıl mimarlarının veliler olduğunu belirten Başkan Uysal, “Bu gece burada yapılan gösterileri biz sadece izledik ama burada bulunan veliler ise heyecanlandı. Bu sebeple asıl konuşması gerekenlerin onlar olduğunu düşünüyorum. Velilerimize ’de ayrıca bu kadar güzel gençler yetiştirdiğiniz için teşekkür ederim” dedi. Başkanın bu çağrısı üzerine söz alan veli, “Burhaniye Belediyesi’ne çok teşekkür ederim. Çocuklarımıza bu hakkı verdiği için. En azından çocuklarımız bu yaptıkları gösterileri ile ilerleyen zamanda öz güvenli birer birey oluyor. Biz burada çocuklarımızı izlerken Sayın Başkanımızın dediği gibi çok heyecanlandık. Ama bütün ekip olarak çok güzel bir akşam yaşattılar bize, bu günün hazırlanmasında emeği geçen herkese veliler adına çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.