BURHANİYE BELEDİYE BAŞKANI NECDET UYSAL’DAN ÇAĞRI!

“İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ BİZE BİLDİRİN”

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal Burhaniyeli vatandaşlara çağrıda bulunarak “bizim ulaşamadığımız ihtiyaç sahiplerini bize bildirin biz de onları yalnız bırakmayalım” dedi. İhtiyaç sahibi olup bunu bildirmeyen, bildiremeyen onlarca insanımızın olduğunu da düşünüyoruz diyen Başkan Uysal “Vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlı olmalarını ve bildikleri gerçekten ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızı belediyemize bildirmelerini rica ediyoruz” dedi.

Burhaniye Belediyesinin “Yalnız Değilsiniz” diyerek başlattığı proje kapsamında ilçe genelindeki ihtiyaç sahipleri tespit edilerek yaşamsal konulardaki ihtiyaçları belediye tarafından gideriliyor. Kış aylarının iyice etkisini gösterdiği bugünlerde ise Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, özellikle, çeşitli sebepler ile dışarıda kalmış vatandaşlar için Burhaniyeli vatandaşlardan yardım beklediğini ifade etti. Bunun dışında evinde yakacağı bulunmayan veya alamayan, evinde yemek yapamayan, sağlık hizmetlerine ihtiyacı olan, giyecek ihtiyacı olan vatandaşların Burhaniye Belediyesine bildirilmesini istedi. Bu soğuk günlerde ihtiyaç sahiplerine her zamankinden daha fazla ulaşmamız gerekiyor diye belirten Başkan Uysal “Biz her ihtiyaç sahibine ulaşmak için elimizden gelen çabayı harcıyoruz. Gerek Mahalle muhtarlarımız ile gerekse vatandaşlarımızın bize bildirmeleriyle her ihtiyaç sahibinin yanında olmaya çalışıyoruz. Ancak ihtiyaç sahibi olup bunu bildirmeyen, bildiremeyen onlarca insanımızın olduğunu da düşünüyoruz. Bunun için benim hemşerilerimden istediğim, bildikleri, gerçekten ihtiyaç sahibi olan kişileri belediyemize bildirmeleridir. Bu bizim insanlık görevimiz, vatandaşlarımızdan yardım bekliyoruz” dedi.

“BİR TELEFON İKİ DAKİKANIZI ALIR İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ İSE HAYATA BAĞLAR”

“0552 180 66 66”

5 yıldır sosyal belediyeciliğin en önemli ve farklı örneklerini sergileyen Burhaniye Belediyesi her daim insanı ön planda tutarak çalışmaya devam ediyor. Yalnız Değilsiniz Projesi ile ihtiyaç sahiplerine ulaşan Burhaniye Belediyesi soğuk kış günlerinde de vatandaşlarını yalnız bırakmayarak onlara ulaşmanın yollarını arıyor. Bu kapsamda ulaşamadıkları ihtiyaç sahipleri için Burhaniyelilerden yardım bekleyen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız bu gibi durumları söylemekte sıkıntı yaşayabilirler. Bu yüzden Burhaniyeli vatandaşlarımdan ricam çevrenizde tanıdığınız bildiğiniz ihtiyaç sahibi varsa belediyemize bildirmenizi rica ediyoruz” dedi. Bunun için sadece 0552 180 66 66 numaralı hattı aramaları yeterli diyen Belediye Başkanı Necdet Uysal bir telefon iki dakikanızı alır ihtiyaç sahiplerini ise hayata bağlar dedi.