SOĞUK KIŞ GÜNLERİNDE GÖNÜLLER ISINSIN

Burhaniye Belediyesi bünyesinde açılan ve işletilen Sosyal Tesis Alanları kış aylarında da ilgi göremeye devam ediyor. Taylıeli ve Dutluca Kırsal Mahallelerinde bulunan kafeteryalar her hafta Cumartesi ve Pazar günleri, Ören Mahallesinde bulunan Ayaklı Mesire alanı ise 7 gün boyunca kesintisiz hizmet veriyor.

Burhaniye’nin Taylıeli ve Dutluca Kırsal Mahallelerinde yeni yapılan kafe işletmelerinin yanı sıra Ören Mahallesinde bulunan Ayaklı Mesire Alanı, Burhaniye’de aranan mekânların başında geliyor. Soğuk kış günlerinde içleri ısıtacak mekanlar ile Burhaniye’de hizmet vermeye devam eden Burhaniye Belediyesi kaliteli, güvenilir ve ucuz hizmeti vatandaşları için sunuyor. Belediyenin son 4 yılda, Bahçelievler, Memiş, Öğretmenler Mahallerinde yaptığı, özel işletmede olan sosyal tesis alanları Burhaniyelilerin nezih toplanma alanları olurken Taylıeli ve Dutluca Kırsal Mahallerinde yaptığı Belediye işletmesinde olan kafeteryalar ise gözde mekânlar arasında yerini alıyor. Burhaniye’nin eksiklerinden biri olan mesire alanı ihtiyacını ise Ayaklı Mesire Alanı ile gideren Burhaniye Belediyesi, vatandaşlarına kaliteli hizmet için çalışmalarını sürdürüyor.

NEFİS BİR KAHVALTI İSTİYORSANIZ…

Aileniz ile birlikte kahvaltı yapmak istediğinizde oksijeni bol, manzarası dillere destan bir mekân arıyorsanız Burhaniye Belediyesi Dutluca ve Taylıeli Kafeleri kış aylarında Cumartesi ve Pazar günleri vatandaşın hizmetinde. Tüm Körfeze hâkim, kuş bakışı bir manzara eşliğinde kahvaltı yapmak isteyenler Dutluca ve Taylıeli Kafeleri tercih ediyor. Ya da ben yeşillikler içinde kuş sesleri arasında ailemle kahvaltı yapmak istiyorum diyorsanız Burhaniye Belediyesi bunu da düşünmüş… Haftanın yedi günü açık olan Ören Mahallesindeki Ayaklı Mesire Alanı yemyeşil doğası ile ailelerin tercihi ettiği mekânlar arasında…  Her üç mekânda da serpe kahvaltı verilirken çay ve kahvenizi eşsiz huzur içinde yudumluyorsunuz…

PİKNİK İÇİN DOĞRU MEKÂN AYAKLI

Burhaniye halkının senelerdir eksikliğini hissettiği mesire alanı Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal sayesinde giderildi. Ören-Akçay yolu üzerinde bulunan Ayaklı Mesire Alanının tekrar bakımı yapılarak ailelerin gönül rahatlığı ile piknik yapabileceği alan oluşturuldu. Yemyeşil ağaçların içinde doğasının insana huzur verdiği alan olan Ayaklı Mesire alanında kahvaltının yanı sıra mangal hizmeti de veriliyor. Ben pikniğe gitmek istiyorum ama oturacak yer nasıl olur, mangal taşımak istemiyorum diyorsanız Ayaklı Mesire alanı tam bu isteklere cevap veriyor. Masa ve mangal hizmeti veren Ayaklı Mesire Alanı tüm ailenizle bir arada olabileceğiniz doğru bir adres…

ÖZEL GÜNLERİNİZDE DE BURHANİYE BELEDİYESİ YARDIMINIZA KOŞUYOR

Burhaniye’de doğum günü, gün, ya da toplantı yapmak istiyorsanız Burhaniye Belediyesi Kafelerinde ya da piknik alnında özel günleriniz gerçekleştirebilir ve misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Sevdiklerinizin özel günlerinde veya kadınların günlerinde ya da farklı organizasyonlarınızda Burhaniye Belediyesi kafeteryalarını ya da ayaklı mesire alanını gönül rahatlığı ile düşünebilirsiniz.

BAŞKAN UYSAL “MEKÂNLARIMIZA BİR KERE ÇAY İÇMEYE GELİRSİNİZ SONRA BIRAKAMAZSINIZ”

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Göreve geldiğimiz günden itibaren gecemiz gündüzümüz Burhaniye’mize daha iyi nasıl hizmet edebiliriz bu güzel ilçemizi daha yaşanabilir bir hale nasıl getirebiliriz düşüncesi ve gayreti ile çalıştık. Bu doğrultuda yaptığımız çalışmalardan bir tanesi de ilçemiz genelinde sosyal tesis alanlarımızı çoğaltmak oldu. Burhaniye’de özel mekanlara verdiğimiz desteğin yanı sıra belediye güvencesiyle de vatandaşlarımıza hizmet etme gayreti içerisindeyiz. Sosyal Tesis alanlarımıza ilgi güzel ve yoğun özellikle hafta sonları güzel bir kalabalık ve aile ortamı oluyor. Bu da bizi sevindiriyor. Demek ki yaptığımız işler beğeniliyor ve takdir ediliyor. Vatandaşlarımızın mekânlarımızda en az bir kere çay içmesini tavsiye ederiz. Daha sonra kendileri bırakamayacak zaten…” dedi.