BURHANİYE’DE 29 EKİM KUTLAMALARI 27 EKİM’DE BAŞLADI

Burhaniye’de 29 ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 27 Ekim Cumartesi akşamı başladı. Cumhuriyet Meydanında yapılan etkinlikler kapsamında Arif Şentürk ve Narkoz sahne aldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. Yılı, Burhaniye’de 3 gün boyunca kutlanıyor. Bu kapsamda 27 Ekim Cumartesi akşamı iki konser ile start alan kutlamalar Arif Şentürk Konseri ile başladı.

ARİF ŞENTÜRK GENÇLİK MERKEZİ İLE BİRLİKTE EĞLENDİRDİ

Rumeli Türkülerinin efendisi olarak bilinen Arif Şentürk Burhaniye’de sevenlerine hitap etti. Birbirinden güzel Rumeli ve Ege Türküleri ile Burhaniyelileri eğlendiren Arif Şentürk’e Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi de dansları ile eşlik etti. Şentürk’e Gençlik Merkezi’nin yanı sıra Damat Halayı şarkısında Başkan Vekili Hadiye Erok ve vatandaşlar da damat halayı dansı ile eşlik etti. Şentürk’ün türkülerine meydanı dolduran Burhaniyeliler de hep bir ağızdan eşlik ederken Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi de başarılı sunumları ile takdir topladı.

NARKOZ ŞARKILARINI GENÇLER İLE BİRİLKTE HEP BİR AĞIZDAN SÖYLEDİ

Arif Şentürk’ün arkasından sahne alan Grup Narkoz gençlerle birlikte Burhaniye’de görsel ve müzik şöleni oluşturdu. Şarkılarını, Burhaniye’de Narkoz’u dinlemeye gelen gençlerden oluşan büyük bir koroyla birlikte söyleyen Grup Narkoz 2 saat sahnede kaldı. Drone ile Mustafa Kemal Atatürk’ün yer aldığı Türk Bayrağı’nın uçurulması izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Büyük bir coşku ile gençlerin hep bir ağızdan söylediği şarkılar ile son bulan 29 Ekim kutlamalarının ilk gecesinde Konserleri Burhaniye Belediye Başkan Vekili Hadiye Erok, Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akklınç’ta izledi. Şarkıcılar günün anısına Burhaniye’ye özgü hediyeler ve plaket takdim edildi.