LİSE ÖĞRENCİLERİ BURHANİYE BELEDİYESİ’NDE DERS İŞLEDİ

Burhaniye Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencileri Burhaniye Belediyesini ziyaret ederek dersleri kapsamında Belediye Zabıta Müdürlüğü Ruhsat Birimini ziyaret ettiler.
Burhaniye Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Muhasebe bölümü 10. Sınıf öğrencileri, Öğretmenleri nezaretinde, alanları olduğu finansman ve muhasebe konuları hakkında Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç ve yetkililere merak ettikleri soruları sorarak, bilgi edinmeye çalıştılar. Başkan Yardımcısı ve belediye yetkililerinin anlattıkları konuları can kulağıyla dinleyen öğrenciler, aldıkları bilgiler sayesinde derslerini tamamladılar. Dersleri olan Vergi dairesi, oda kayıt belgesi, iş yeri açma yönetmeliği konularında Burhaniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ruhsat Biriminden bilgiler alan öğrenciler yardımları için Başkan Yardımcısı Cemal Akklınç ve Zabıta Müdürlüğü Memurlarına teşekkür ettiler.

BAŞKANDAN EĞİTİME ÇOK YÖNLÜ DESTEK

Eğitim her daim maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Öğrencilerimizi Belediyemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Öğrencilerimiz belediye ziyaretleri sırasında belediye mevzuatı, işleyiş, ödemeler dengesi, işyeri açma kapama işlemleri gibi birçok bilgiler edindiler. Derste okuduklarını uygulama esnasında görmelerinin, kendilerine olan güvenini ve girişimcilik ruhunun gelişmesine katkıda bulunacağına inanıyorum.” dedi.