BAŞKAN UYSAL SÖZLERİNİ BİR BİR YERİNE GETİRİYOR

Burhaniye Belediyesi, İskele Mahallesi’nde yer alan Burhaniye Yat Limanında kapasite artışına gidiyor. Yüzer İskele yapımı için başlanan çalışmaları yerinde inceleyen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Burhaniye Yat Limanımız, kapasite artışından sonra 150 tekneye aynı anda hizmet verebilecek. Belediyemiz proje için 1 milyon 530 bin TL’lik bir bütçe ayırdı” dedi.
Yat Limanı amacına uygun işletilecek sözünden hareket ile göreve geldiği günden bugüne kadar Burhaniye Yat Limanında birçok düzenlenme ve yenileme yapan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal son olarak yat limanında kapasite artışını sağlamak üzere yüzer iskele yapımı için kolları sıvadı. Yüzer İskele çalışmaları kazık çakımı ile başlarken işleri yerinde inceleyen Başkan Uysal teknik ekibinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 

YENİ 2 YÜZER İSKELE İNŞAASI BAŞLADI 

Kazıklarının çakılması işleri ile başlayan yüzer iskeleler iki adet olacak ve boyutları birinin 90m x 2.60m diğerinin ise 75m x 2.60 m olarak inşaa edilecek. Mevcut limandaki rıhtımları 100 tekne kullanabilirken yeni yapılacak olan yüzer iskeleler ile bu kapasiteye ek 50 tekne kullanımı daha sağlanacak. Böylece kapasitede 150 tekne kapasitesine ulaşılacak. 90 günde bitmesi planlanan işler hızla devam ederken yüzer iskelenin tamamlanmasından sonra Burhaniye Yat Limanı'nda yaz kış konaklayan tekne sayısının artması hedefleniyor.

YAT LİMANIMIZIN GELİRLERİNİ ARTTIRIYORUZ

Her daim Burhaniye’nin menfaatleri ve geleceğini iyi yönde şekillendirebilmek adına çalıştığını belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Yat Limanımız Burhaniye’mizin çehresini değiştirebilecek, gelişimine olumlu yönde katkı sunabilecek ve Belediyemize ciddi bir mali gelir sağlayacak velinimettir. Çalışmalarımızı en başından beri bunun bilincinde olarak planladık ve o yönde devam ettiriyoruz. Yapımına başlanan yüzer iskeleler ile mevcut kapasitemizi arttırarak Yat Limanımızın gelirlerini daha fazla artırmayı planlıyoruz” dedi.