BURHANİYE MEYDANINA ÜCRETSİZ İNTERNET

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Burhaniye Cumhuriyet Meydanı’nda hizmete sokulan ücretsiz Wi-Fi uygulamasının tanıtımı için ilçeye geldi. Vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak ve onları mutlu edecek her projenin arkasında olduklarını belirten Kafaoğlu, “İletişim çağında insanlarımız internetsiz kalmasın diyerek ücretsiz Wi-Fi uygulamasını hizmete sunuyoruz. Burhaniye’mize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Öğle saatlerinde Burhaniye’ye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, esnaf ziyaretlerinde bulunarak, vatandaşlarla sohbet etti. Kafaoğlu’na ziyaretinde; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Körfez Bölgesi Koordinatör Daire Başkanı Fatih Aka, AK Parti İlçe Başkanı Onur Bedir, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Başkan Yardımcıları Cemal Akkılınç, Cemil Bahadır ve Güngör Persil’in yanı sıra AK Parti Teşkilat üyeleri de eşlik etti.

VATANDAŞIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRIYORUZ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ücretsiz Wi-Fi uygulamasının tanıtımında konuşan Zekai Kafaoğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak 20 ilçe ve 900 kırsal mahallesiyle bütünleşen Balıkesir’in artık ‘bütün şehir’ olduğunu ve ilçe belediyeleriyle güçlerini birleştirdiklerini vurguladı. Burhaniyelilerin her türlü hizmetin en kalitelisini hak ettiğini ifade eden Kafaoğlu, “Çağımız iletişim çağı. Vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak her türlü imkanı onlara sunmaya çalışıyoruz. Bu amaçla 20 ilçemizde de ücretsiz Wi-Fi uygulamasını başlattık. Şehir merkezi de dahil şu ana kadar yaklaşık 25 ayrı noktada park, bahçe ve meydanlarda bu uygulamayı hizmete soktuk. Halkımızın sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamayı, bankacılık, eğitim, fatura ödemeleri gibi işlemlerini ücretsiz yapabilmelerini sağlamayı arzuluyoruz. Burhaniye’mize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Kafaoğlu daha sonra, restorasyon çalışmalarına başlanan ve bitiminde Büyükşehir Koordinasyon Merkezi olarak kullanılacak ve Eski Hükümet Konağı’nda incelemelerde bulundu. Burhaniye’ye Büyşükşehir tarafından yapılan hizmetleri yerinde inceleyen Kafaoğlu, ilçeye yatırımların süreceği mesajını verdi. Belediye Başkanı Necdet Uysal da, Büyükşehir’in bütün birimleriyle Burhaniye’nin yanında olduğunu söyledi ve ilçeye verdikleri hizmetlerden dolayı Zekai Kafaoğlu’na Burhaniye halkı adına teşekkürlerini iletti.