ÜMİDİ KESTİĞİ CÜZDAN AYAĞINA GELDİ

Burhaniye’de yaklaşık 1 ay önce içinde para dolu cüzdanını kaybeden Selda Filiz, duyarlı bir vatandaşın ve belediye zabıta ekiplerinin çabası neticesinde, “Artık ümidi kesmiştim” dediği cüzdanına kavuştu. Belediye zabıta ekipleri, belediye adres sorgulama sistemi üzerinden Selda Filiz’in adresini tespit etti ve cüzdanını bizzat evine giderek kendisine teslim etti. 

Selda Filiz’in yaklaşık 1 ay önce kaybettiği cüzdanı bulan duyarlı bir vatandaş, örnek bir davranış sergileyerek cüzdanı belediye zabıta ekiplerine teslim etti. Kayıp cüzdan bulunduğunu ilk olarak belediye anons sisteminden duyuran ekipler, herhangi bir sonuç çıkmayınca cüzdanı emanete aldı. İçinden yüklü miktar paranın yanı sıra kimlik ve kredi kartları da çıkan cüzdanın Selda Filiz’e ait olduğunu tespit eden zabıta ekipleri, vakit kaybetmeden belediye adres sorgulama sistemi üzerinden şahsın adresini öğrendi. Cumhuriyet Mahallesi’nde ikamet eden Filiz, cüzdanını bulup zabıtaya götüren vatandaşa ve bizzat kapısını çalarak cüzdanını kendisine teslim eden ekiplere, gösterdikleri çaba ve örnek davranışlarından dolayı teşekkür etti. Filiz, “Artık cüzdanı bulmaktan ümidimi kesmiştim. Çok mutlu ettiniz beni. Çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HEM CAN HEM MAL GÜVENLİĞİNİ KORUYORUZ

Belediye Başkanı Necdet Uysal, zabıta ekiplerinin halkın hem can hem de mal güvenliğini sağlamak için canla başla çalıştığını belirterek, “İlçemizde görev yapan ekiplerimiz zaman zaman bu tip olaylarla karşılaşıyor. Hem kendi buldukları hem de duyarlı vatandaşlar tarafından kendilerine teslim edilen kayıp eşyaların sahiplerini tespit etmek ve kendilerine ulaştırmak için büyük gayret gösteriyorlar. Sahibine ulaşılamadığı takdirde, eşyalar belediyemizde emanette bekliyor. Kaybı olan vatandaşlarımız belediyemize başvuruda bulunabilir. Bu vesileyle ben de 7/24, mesai mefhumu gözetmeksizin görev başında olan zabıta ekiplerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.