BAŞKAN UYSAL: “GELDİĞİNİZ TOPRAKLARI, ATALARINIZIN OYUNLARINI UNUTMAYIN!”

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Belediye Gençlik Merkezi’nin Romanya’da yaşayan Türk gençlerine Türk kültürü ve Türk Halk Oyunları ile ilgili eğitim vermek üzere yapacağı Bükreş ziyaretinden önce yurt dışında yaşayan Türk gençlerine seslenerek, “Geldiğiniz toprakları unutmayın. Kültürünüzü ve Ata oyunlarınızı öğrenin” mesajı verdi.

GENÇLİK MERKEZİ ROMANYA YOLCUSU

Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi, Romanya’da yaşayan Türk gençlerine Türk kültürü ve Türk Halk Oyunları ile ilgili eğitim vermek üzere Bükreş’e davet edildi. Gençlik Merkezi’nin yurt içi ve yurt dışındaki başarılı faaliyetlerini takip eden Romanya Demokrat Türk Birliği (RDTB) yetkilileri, Folklor Eğitim Kampı’nda eğitim vermek üzere Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi’ni seçti.

Gençlik Merkezi Müdürü Ayfer Arıcan, beraberinde iki eğitmeniyle birlikte RDTB tarafından 12-18 Ağustos tarihleri arasında Başkent Bükreş’te düzenlenecek Folklor Eğitim Kampı-Türklerin Gelenekleri konulu eğitim, çalışma ve etkinlik toplantısına katılmak üzere Romanya’ya gidecek. Kampta, Romanya’da yaşayan 50 Türk gencine Türk kültürü ve Türk halk oyunlarıyla ilgili eğitim verilecek.

BURHANİYE İÇİN BÜYÜK ONUR

Başkan Necdet Uysal, bu anlamlı görev için Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi’nin uygun görülmesinin ilçemiz ve ülkemiz adına kendisine büyük onur verdiğini söyledi. Gençlik Merkezi’nin yıllardır süren başarılı çalışmalarının takdir topladığını vurgulayan Uysal, başta Ayfer Arıcan olmak üzere emek veren herkese teşekkür etti. Romanya ziyareti öncesi kendilerine başarılar dileyen Uysal, Gençlik Merkezi’mizin her zaman her yerde olduğu gibi Bükreş’te de bizleri en iyi şekilde temsil edeceklerinden şüphe duymadığını da sözlerine ekledi.