MEMİŞ MAHALLESİ İSTEDİ, BAŞKAN UYSAL YAPTI

Burhaniye’nin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanı Necdet Uysal, Memiş Mahallesi’ne verdiği sözü yerine getirerek, mahalle halkının uzun süredir talep ettiği etkinlik ve düğün alanı projesini hayata geçirdi.

Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Kuvayi Milliye Bulvarı Hayvan Pazarı yanında bulunan ve eskiden basketbol sahası olan beton alanı, mahalle halkının isteklerine kulak vererek, etkinlik alanına dönüştürme çalışmalarına başladı. Başkan Yardımcısı Güngör Persil, Fen İşleri Müdürü İnanç Erturan ile birlikte yapım işlerini yerinde denetledi. Çalışmalar kapsamında, 358 metrekarelik beton zemin, çelik konstrüksiyonla kapatılarak, mevcut alan açık düğün salonu ve toplanma yeri haline getirilecek.

10 GÜNE KADAR KULLANIMA HAZIR

Mahalle halkının basketbol sahasının kullanılamadığını kendisine ilettiğini ve sökülmesini talep ettiğini söyleyen Başkan Uysal, “Geçtiğimiz aylarda basket sahasını sökmüştük. Orada beton bir alan kalmıştı. Memiş Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarımız uzun süredir bizden bir düğün alanı talep ediyordu. Onlara verdiğimiz sözü tuttuk ve bu beton alanı, açık düğün salonu ve toplanma alanına çevirme çalışmalarına başladık. Mahalle halkımız için toplantı ve etkinliklerini düzenleyebilecekleri güzel bir alan yapıyoruz. Çalışmaların 10 gün içinde tamamlanması planlanıyor” dedi.