BİRLİKTE YAŞAMAYA ENGEL YOK

Burhaniye genelindeki bütün engelli dernekleri, sivil toplum örgütleri ve okulları, farkındalık yaratmak için meydandaydı. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Burhaniye Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen kutlama programı, Belediye Hizmet Binası önünden Cumhuriyet Meydanı’na yapılan yürüyüş ile başladı. Etkinlik, meydanda yapılan konuşmalar ve gösterilerle devam etti. 
Kutlamada; Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Necdet Uysal, Başkan Yardımcısı Cemil Bahadır ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Ayaz’ın yanı sıra Meclis üyeleri de hazır bulundu. Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şube Başkanlığı’nın çelenk sunumuyla başlayan şenlikte, Kaymakam Hüseyin Öner ve Şube Başkanı Gürsel Vardar günün anlam ve önemine dair birer konuşma yaptı. 

HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK

Etkinlik kapsamında; Burhaniye Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, Zihinsel Engelliler Derneği ve Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi ile Özel Gamzelerim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri dans gösterileri yaptı. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Uysal, hayatı paylaşmak için engel olmadığını vurgulayarak, Belediye tarafından hayata geçirilen Burhaniye Engelleri Aşıyor projesiyle ilçede engelli duyarlılığı konusunda önemli adımların atıldığını söyledi. Uysal, “Proje kapsamında, engelli vatandaşlarımız için özel havuzların, tenis kortunun ve engelli kardeşlerimize özel iskelenin mevcut olduğu bir tesisin yapımını tamamladık ve Türkiye Sakatlar Derneği’ne tahsis ettik. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama daha aktif katılımını sağlamak amacıyla elimizden gelen desteği veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Onlara sahip çıkıp, sorunlarının giderilmesine katkıda bulunmak bütün idarecilerin görevidir” dedi.