DİLEK SABANCI’DAN BAŞKAN UYSAL’A TEŞEKKÜR

Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dr. h.c Dilek Sabancı ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek, 26 Nisan’da Dilek Sabancı Karma Futbol Projesi turnuvasının 5’inci ayağına yaptığı ev sahipliği nedeniyle Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’a bir teşekkür yazısı gönderdi. 

170 ülkede 225 kuruluşla faaliyet gösteren Special Olympics kuruluşu olarak, özel eğitim gereksinimi olan bireyleri dar sınırlarından çıkarıp spor vasıtasıyla topluma kazandırmak, başarılarını cesaretlendirmek ve diğer bireylerin özel sporcular hakkında ön yargılarını yıkmak için faaliyetlerine devam eden Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin Onursal Başkanı Dilek Sabancı, Karma Futbol Projesi Turnuvası’na verdiği destek nedeniyle Başkan Uysal’a teşekkür yazısı gönderdi. Dilek Sabancı imzalı yazıyı Uysal’a, Gamzelerim Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Sevda Padem, Dilek Sabancı Karma Futbol Projesi Sorumlusu Hikmet Ercan ve Özel Sporcular Antrenörü Deniz Erenoğlu takdim etti.

UYSAL’DAN ÖZEL ÖĞRENCİLERE TAM DESTEK

Turnuvanın 5’inci ayağının Burhaniye’de gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Uysal, şunları söyledi: “Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin özel ve partner sporcuları tek takım çatısı altında birleştiren ve ‘Hayat Birlikte, Oyun Birlikte’ sloganıyla yola çıkan Dilek Sabancı Karma Futbol Turnuvası’na ev sahipliği yaptık. Bu güzel projeyle, özel ve partner sporcuların birlikte spor yapması, vakit geçirmesi, kaynaşması ve özel çocukların sosyal hayata kazandırılması hedefleniyor. Her yıl düzenlenen ve devamlılığı olan bu projenin amacı; yeşil sahada tüm farklılıkları ortadan kaldırıp takım olabilmek, takım gibi mücadele etmek ve bunu düzenli aralıklarla gerçekleştirmek. Biz de özel öğrencilerimize elimizden gelen desteği her zaman verdik, vermeye de devam edeceğiz. Kuruluşun Onursal Başkanı Sayın Dilek Sabancı’ya bu nazik davranışından ötürü teşekkür ediyorum.”