BAŞKAN UYSAL SÖZÜNÜ TUTTU, 
SÜBEYLİDERE GÜREŞ SAHASINA KAVUŞTU


Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Sübeylidere’de Ramazan etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz yıl 2’ncisi düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerinde verdiği sözü tuttu. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlar tarafından talep edilen güreş sahasının çalışmalarını tamamladı.
İlçeye 13 kilometre uzaklıktaki Sübeylidere kırsal mahallesinde geçtiğimiz yıl Ramazan ayında kum üzerinde yapılan yağlı pehlivan güreşleri, bu yıl yeşil güreş sahasında gerçekleşecek. Burhaniye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Sübeylidere’de başlattığı güreş alanı yapım çalışmalarını tamamladı. Belediyeye ait 350 metrekarelik alana, yağlı güreş müsabakaları için mahalle halkı tarafından talep edilen yeşil saha yapıldı. Başkan Uysal, geçtiğimiz yıl Ramazan şenlikleri kapsamında 2’ncisi düzenlenen ve kum alan üzerinde gerçekleştirilen gece güreşleri için yeşil alan sözü vermişti. 
Uysal, “Yeşil güreş sahamızı bu yıl Ramazan ayında 3’üncüsü düzenlenecek müsabakalara yetiştirdik. Verdiğimiz sözü tuttuk. Sübeylidere’de iki senedir Teravih namazından sahura kadar düzenlenen güreşler büyük ilgi görüyor. Halkımıza, misafirlerimize ve güreş severlere hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.