HAREKETLİ YAŞA SAĞLIKLI KAL

Burhaniyeli gençler, 7-13 Nisan Sağlık Haftası kapsamında bedensel, ruhsal ve sosyal yönden tam bir iyilik hali olan sağlığın önemini vurgulamak için yürüdü. Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği ‘Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’, sanayi giriş köprüsünden başlayıp, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinliklerle son buldu. 

Sağlık Haftası kapsamında sağlıklı bir yaşam için fiziksel aktivite ve sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekmek üzere düzenlenen etkinlikte, Burhaniye Belediyesi Başkan Vekili Cemil Bahadır’ın yanı sıra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Faruk Kendigelen ile İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Sabri Pekşen de gençlerle birlikte yürüyüşe katıldı. Etkinlik, Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirdiği dans gösterileriyle son buldu. Genç dansçıların gösterisi, Burhaniyeli vatandaşlar tarafından beğeniyle izlendi.

BİREY SAĞLIKLI OLURSA TOPLUM SAĞLIKLI OLUR

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın şehir dışında olması nedeniyle etkinliğe katılan Başkan Vekili Cemil Bahadır, sağlıklı toplumlar için öncelikle toplumun en küçük yapı taşı olan bireyin sağlıklı olması gerektiğine dikkat çekerek, “Dünya Sağlık Haftası’nda vatandaşlarımıza sevdikleriyle birlikte sağlıklı bir yaşam diliyorum. Halkımızın Sağlık Haftası’nı kutluyorum. Bu etkinlikte emeği geçen herkese, katkılarından dolayı teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.