MİNİKLER GÜREŞTİ

Burhaniye Belediyesi Sporda Yetenek 10’larla Gelecek 13-14-15 Yaş Arası Minikler Serbest Güreş Turnuvası 10 Şubat’ta yapıldı. Burhaniye Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen karşılaşmalara, 18 ilçeden toplam 150 sporcu katıldı. Müsabakalar; 32, (34-38), 41, 44, 48, 52, 57, 62, 68, 75 ve 85 kilogramlarda, toplam 11 sıklette yapıldı.

Müsabakanın sabah saatlerinde gerçekleşen açılış törenine; Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Burhaniye Belediyesi Başkan Yardımcıları Cemal Akkılınç ve Cemil Bahadır ile Burhaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sabri Pekşen katıldı.

Eleme usulüyle yapılan müsabakalar, akşam saatlerine kadar devam etti. Final karşılaşmalarının ardından gerçekleşen ödül töreninde; Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ve Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy’un yanı sıra Burhaniye Belediyesi Başkan Yardımcısı Cemil Bahadır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Ayaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sabri Pekşen ile Güreş İl Temsilcisi Raşit Ataş da hazır bulundu.

“NEFESİNİZİ DİKKATLİ KULLANIN”

Açılış töreninde konuşan Başkan Uysal sözlerine, güreş sporuna gönül vermiş genç sporcuları tebrik ederek ve onlara başarılar dileyerek başladı. Uysal, genç güreşçilere seslenerek şunları söyledi: “Sporda nefesinizi iyi tutacaksınız. Sırf sporda değil, hayat boyu nefesinizi iyi kullanacaksınız. Nefesi dikkatli kullanmak demek, her şeyi dikkatli kullanmak demektir. Paranızı da sağlınızı da her şeyi.” Uysal ayrıca, müsabakalarda kadın hakem görmekten duyduğu mutluluğu da ifade etti.

SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ

Açılış seremonisinin ardından, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Güreş Antrenörü Kadir Karaman’ın doğum günü vesilesiyle sürpriz bir kutlama gerçekleşti. 30 yaşına basan Karaman, doğum günü pastasını Başkan Yardımcıları Akkılınç ve Bahadır ile birlikte kesti.

KIYASIYA REKABET YAŞANDI

Turnuvada; Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Edremit Belediyespor, Burhaniye Belediyespor, Gönen İhtisas, Balıkesir Gençlik Spor Kulübü, Gönen Belediyespor, Havran Belediyespor, Karesi Spor, Dursunbey Belediyespor, Çanakkale Spor, Umurbey Spor, Çan Spor, Kepez Belediyespor, Kepsut Belediyespor, Savaştepe Belediyespor, Sındırgı Belediyespor, Susurluk Spor ve Bandırma Spor’dan genç güreşçiler karşı karşıya geldi. Kıyasıya rekabetin yaşandığı zorlu maçların tamamlanmasının ardından madalya törenine geçildi.

85 kilogramda 1’inci gelen Burhaniyesporlu Hasan Can Çakır, ödülünü Kaymakam Öner’in elinden alırken, 75 kilogramın 1’incisi Balıkesir Büyükşehir Belediyesporlu Safa Akbaba’ya ödülünü Başkan Uysal verdi. 68 kilogramda 1’inci olan Gönen Belediyesporlu Yunus Bilgici, ödülünü Spor İl Müdürü Arıcıoğlu’nun, 62 kilogramda 1’inci gelen Balıkesir Büyükşehir Belediyesporlu İsmail Uyar ve 32 kilogramın 1’incisi Gönen İhtisaslı Efekan Akça ödülünü Gönen Belediye Başkanı Yakar’ın, 57 kilogramda 1’inci olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesporlu Muhammed Altıntaş ödülünü Dursunbey Belediye Başkanı Bahçavan’ın, 52 kilogramda 1’inci gelen Gönen Belediyesporlu Hasan Gür ödülünü Marmara Adalar Belediye Başkanı Aksoy’un, 48 kilogramda 1’inci olan Gönen Belediyesporlu Yasin Yeşil ödülünü Burhaniye Belediyesi Başkan Yardımcısı Bahadır’ın, 44 kilogramda 1’inci gelen Gönen Belediyesporlu Hüseyin Yavaş ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayaz’ın, 41 kilogramda 1’inci olan Gönen Belediyesporlu Hüseyin Efe Akdemir ödülünü Spor İlçe Müdürü Pekşen’in ve (34-38) kilogramda 1’inci gelen Gönen Belediyesporlu Yağız Eray Şenel ise ödülünü Güreş İl Temsilcisi Ataş’ın elinden aldı.