Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, atletizm dalında Burhaniye’ye defalarca gurur yaşatan özel sporcular Muhsine Gezer ve Arda Aygün’e ağırlık ve bench sehpası hediye etti. Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi’nin sportif ve sosyo-kültürel etkinlikler ayağı olan ‘Sporda Yetenek 10'la Gelecek’ projesi kapsamında verilen hediyelerin teslim töreni dün Burhaniye Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Törende; Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Körfez Bölgesi Koordinatör Daire Başkanı Fatih Aka, Burhaniye Belediyesi Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç, Burhaniye Milli Eğitim Müdürü Aytaç Ayaz, Burhaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Sabri Pekşen ile AK Parti İlçe Teşkilatı yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

“GENÇLERE DESTEĞİMİZ SÜRÜYOR”

Törende konuşan Kaymakam Öner, Burhaniye Kaymakamlığı olarak gençlerin daha iyi yetişmesi için büyük çaba gösterdiklerini belirterek, “Konuyla ilgili ilçe düzeyinde Burhaniye Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Spor Müdürlüğü ile protokol imzaladık. İl düzeyinde de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ‘Sporda Yetenek 10'la Gelecek’in en önemli proje ortaklarından biri. Projenin hedefi, maddi ve sosyo-kültürel imkanları yeterli olmayan gençlerimizi daha iyi yetiştirmek. Onları sportif aktivitelerle buluşturmak. Hem ulusal hem de uluslararası düzeyde bize başarı yaşatmış özel sporcularımıza tanınan imkanlarla ve yapılan malzeme desteğiyle, bu iki gencimizin başarılarını daha da yukarıya taşıyacaklarına inanıyorum” dedi.

BÜYÜKŞEHİR İMKANI OLMAYAN GENÇLERİN YANINDA

Körfez Bölgesi Daire Başkanı Aka ise Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun il genelinde tüm dezavantajlı grupların ihtiyaçlarının karşılanması konusuna büyük öncelik verdiğini vurgulayarak, şunları söyledi: “Muhsine ve Arda’yı, hepimiz başarılarıyla tanıyoruz. Kızımız dünya, delikanlı da Türkiye şampiyonumuz. Kendilerine hediye edilen spor aletlerinin başarılarına katkı sağlayacağına inanıyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak, onlara imkan verildiğinde neler yapabileceklerini gösterebilmeleri için biz de küçük bir destek sağlamak istedik. Onlar için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.”

Başkan Yardımcısı Akkılınç ise özel sporculara verdiği destekten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Kafaoğlu’na teşekkür ederek, duyduğu memnuniyeti dile getirdi.