Burhaniye Kaymakamlığı’nın 2017-2018 eğitim-öğretim yılında öğrencilerin güvenliğine yönelik üçüncü kez düzenlediği toplantıda konuşan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, eğitimde güvenlik konusunun önemini vurgulayarak, çocukların özellikle alkol, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan korunması yönündeki hassasiyetini dile getirdi. “Çocukları uyuşturucu satıcılarının eline teslim edemeyiz” diyen Uysal, Burhaniye Belediyesi’nin bu konuda her türlü desteğe hazır olduğunu da belirtti.

2 Şubat’ta, Kaymakamlık Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, İçişleri Bakanlığı’nın eğitim ve öğretim güvenliğine ilişkin yayınladığı genelge hükümleri görüşüldü. Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner’in başkanlığında düzenlenen toplantıya; Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Orhan, İlçe Jandarma Komutanı Alim Burak Çelik ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Ayaz’ın yanı sıra mahalle muhtarları, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları katıldı.

Eğitim güvenliğiyle ilgili konuları görüşmek üzere en son 2017’nin Eylül ayında bir araya gelen yetkililer, geçen sürede atılan adımları değerlendi. Toplantıda, Burhaniye’de Emniyet ve Jandarma bölgesinde yer alan tüm okulların kamera sistemlerinin standartları, sayılarının arttırılması ve MOBESE sistemlerine entegre edilebilmesi gibi konular değerlendirildi. Ayrıca; okullardaki özel güvenlik görevlilerinin arttırılması, öğrencilerin okullara taşınması, okul çevrelerinin denetimi, madde bağımlılığı ve uyuşturucuyla mücadeleyle ilgili hususlar da masaya yatırıldı.

“ÇOCUKLAR İÇİN NE GEREKİYORSA YAPARIZ”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Uysal, çocukların kötü alışkanlardan korunmasına yönelik hassasiyetini dile getirerek, “Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız. Uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunda hassasiyetimiz büyük. Belediye olarak bu konuda alınabilecek her türlü tedbiri alırız, maddi ve manevi ne gerekiyorsa yaparız. İlçedeki tüm metruk binaları tespit ediyoruz, bunları ıslah edeceğiz. Öğretmenlerimizin konuyla ilgili tüm taleplerini karşılamak için hazırız” diye konuştu.