Burhaniye Yılmaz Akpınar Bulvarı’nda uzun zamandır beklenen yenileme çalışmaları start aldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Burhaniye Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında, bulvardaki mevcut yolun sökümüne önceki gün başlandı. 
Burhaniye Belediyesi tarafından şehir genelinde devam eden yol yapım çalışmalarının yanı sıra Balıkesir Büyükşehir Belediyesi mücavir alanında kalan yolların da yapımları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bitirilen Melih Pabuçcuoğlu Bulvarı asfalt yol yapımı ardından Burhaniye’nin ana arter yollarından bir tanesi daha olan Yılmaz Akpınar Bulvarı’nda da yol yapım işleri başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından parke taş olarak yeniden düzenlenecek yolda Burhaniye Belediyesi yol söküm çalışmalarını sürdürüyor. 

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, çalışmaları yerinde bizzat incelemek üzere proje alanına ziyarette bulundu. Yapım çalışmalarına ilişkin açıklama yapan Uysal, “Parke taş olarak yeniden düzenlenmesi planlanan yol, modern ve Burhaniye’mize yaraşır bir yol olacak. Yenileme çalışmaları tamamlandıktan sonra kaldırımlarımız, cep otoparkımız ve rahat bir trafik akışımız olacak. Caddemiz, peyzaj çalışması da yapılarak aydınlatmaları ile yeni görünümüne kavuşacak. Yol yapımı için Balıkesir Büyükşehir Belediyemize de teşekkür ediyorum” dedi.