Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle ilçede bulunun tüm öğretmenlere yemek verdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Türkiye’nin dört bir tarafında olduğu gibi Burhaniye’de de törenler ile kutlandı. Burhaniye Belediyesi Ahmet Akın Kültür Merkezinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program renkli görüntülere sahne oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği programın ardından Burhaniye Belediyesi’nin öğretmenlere verdiği yemek, Körfezin ünlü ses sanatçısı Aylin Yaşa’nın verdiği mini konser eşliğinde gerçekleşti.

MESLEĞE YENİ BAŞLAYAN ÖĞRETMENLER YEMİNLERİNİ ETTİLER

Program, ilçenin en genç öğretmeni Yasemin Atan Özata’nın meslek ile ilgili konuşmaları ile başladı. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhan Levent tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Konuşmaların ardından mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni ile duygulu anlar yaşanırken meslekte kariyerini tamamlayarak 2017 yılında emekli olmuş öğretmenlere de Burhaniye Kaymakam Vekili Şeref Aydın teşekkür belgelerini takdim etti. Burhaniye Halk Eğitim Merkezi’nin halk oyunları gösterileri programı şenlendirirken, Bahçelievler Ortaokulu öğrencilerinin işaret dili gösterileri büyük alkış aldı.  İlçe genelinde öğrenciler arasında yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Burhaniye Kaymakam Vekili, Belediye Başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü verdi.

BAŞKAN UYSAL’DAN ÖĞRETMENLERE ÖZEL FİLM

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal program öncesinde öğretmenlerin masalarını tek tek dolaşarak hal ve hatırlarını sorarken sohbet etti. Öğretmenler Gününe özel olarak Burhaniye Belediyesi tarafından hazırlanan özel film öğretmenlerin takdirini topladı. Bahçelievler Ortaokul 5. Sınıf öğrencilerinin Burhaniye’nin değişik yerlerinde öğretmenlik hakkında okuduğu şiir filmleştirildi. Filmin sonunda Başkan Uysal Öğretmenler gününü kutlayarak filmi öğretmenlere hediye etti. Törenlerin ardından Burhaniye Belediyesi tarafından öğretmenler için hazırlanan yemeğe geçilirken yemek esnasında Aylin Yaşa bir birinden güzel şarkılarını öğretmenler için seslendirdi. Eğlenceli bir program ile son bulan öğretmenler günü, hazırlanan program için Başkan Uysal’a teşekkürlerini sundular.