Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal verdiği sözleri bir bir yerine getirmeye devam ediyor.  Dutluca Mahallesi Delikli Taş mevkiinde yeni bir kafeterya ve mesire alanı sözü veren Başkan Uysal inşası başlayan kafeterya çalışmışlarını yerinde inceledi.

Burhaniye’nin Dutluca Kırsal Mahallesinde yer alan kaya sunağı Delikli Taş Mevkiinde Belediye tarafından yeni kafeterya ve mesire alanı inşaatı başladı. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Başkan Yardımcıları Cemil Bahadır, Güngör Persil, Belediye Meclis Üyesi Galip Yardımcı, Dutluca Mahallesi Muhtarı Hüseyin Yılmaz ve Fen İşleri ile Park Bahçeler Müdürleri ile birlikte çalışmaları yerinde takip ederek proje hakkında bilgiler verdi.

BAŞKAN YARDIMCISI PERSİL TEKNİK BİLGİLERİ VERDİ

Kafeterya yapımı hakkında teknik bilgi veren Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Güngör Persil “Dutluca Deliktaş mevki arkeolojik sit alanı olan bir yer. Daha Önce Kaymakamlığa bağlı olarak bir işletme bu bölgede yer alıyormuş Büyükşehir Yasası ile birlikte Belediyemize devri yapıldığında Plan Proje Müdürlüğümüz tarafından bu bölge için bir proje hazırlandı. Bursa Anıtlar Kurulu ile gerekli izinler ve görüşmeler yapıldı. Onay alındıktan sonra ihalesi yapılarak yapım işi başladı.” dedi.

MUHTAR YILMAZ “BAŞKANIMIZ SÖZLERİNİ BİR BİR YERİNE GETİRİYOR TEŞEKKÜR EDERİZ”

Dutluca Mahallesi Muhtarı Hüseyin Yılmaz ise “Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Köyümüz için verdiği sözleri tek tek yerine getiriyor” dedi.

BAŞKAN UYSAL “ARALIK AYINDA İNŞAAT ÇALIŞMALARI BİTECEK”

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Dutluca Mahallemiz bizim bir seyir terasımız… Bütün körfez ayaklarımızın altında…  Bu güzel manzaradan vatandaşlarımızı faydalandırmak için böyle güzel bir proje hazırladık. Müteahhit firma da hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah Aralık ayı sonu gibi inşaatı teslim alacağız. Daha sonra peyzaj çalışmalarını bitirdikten sonra Burhaniye’mize gelen misafirlerimizin ve halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

MAHALLE HALKI HİZMETLERDEN MEMNUN

Dutluca Mahalle halkıyla da bir araya gelen Başkan Uysal mahalle sakinlerinden de teşekkür aldı. Delikli Taş Mevkiinin değerlendirilmesi ve köyün değer kazanması için yapılan düzenlemenin önemli olduğunu belirten mahalle halkı Başkan Uysal’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar dildiler. Mahalle için yapılan hizmetlerden son derece memnun olduklarını belirten mahalle halkı Burhaniye Belediyesi çalışanlarına da teşekkür ettiler.