Burhaniye Belediyesi’nin, İskele Mahallesi Fabrika Caddesi’nde yaptığı parkın açılışı yapıldı. Şehit Yılmaz Kobak İlkokulu önünde bulunan parka okulun öğretmenlerinden olan ve görevi süresi içerisinde vefat eden Hayati Öge adı verilirken açılışı da 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle okulun öğrenci ve öğretmenleri ile birlikte yapıldı.

Burhaniye Belediyesi, İskele Mahallesi’ne yeni kazandırdığı parka Şehit Yılmaz Kobak İlkokulunda görev yapan ve kalp krizi dolayısıyla vefat eden öğretmen Hayati Öge adını vererek okulun öğrencilerine hediye etti. 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle bu özel günde açılışını yapmayı uygun gören Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal açılışı öğrenciler ile birlikte yaptı. Açılışa Başkan Uysal’ın yanı sıra Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Bahadır, Burhaniye Belediye Meclis Üyesi Galip Yardımcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhan Levent, Şehit Yılmaz Kobak İlkokulu yöneticileri, öğretmenleri, öğrencileri ve vefat eden Öğretmenin eşi Serpil Öge ve ailesi katıldı. Kurdeleyi öğrenciler ile birlikte kesen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “öncelikle değerli öğretmenimize Allah’tan rahmet diliyorum. Okulun önünde bulunan bu parkımıza okulumuzun öğretmenlerinden olan Hayati Öge adını koymayı uygun gördük. Öğrencileri ile birlikte 24 Kasım Öğretmenler Gününde parkımızın açılışını yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Değerli öğretmenimizin ismi artık bu parkımızda yaşayacak halkımıza ve çocuklarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Vefat eden Öğretmenin eşi Serpil Öge “Parka eşimin ismini verdiklerini duyduğumda çok mutlu olduk. Hayatını çocuklara adamış bir insanın isminin çocuklar ile birlikte anılması çok anlamlı ve çok güzel… Parkın yapımında Başkanımız Necdet Uysal başta olmak üzere tüm emeği geçen Belediye çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Okulun önünde bulunan park için Belediye Başkanı Necdet Uysal’a teşekkür eden minik öğrenciler açılıştan sonra parkta doyasıya eğlendiler.

BAŞKAN UYSAL’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ ZİYARETİ

Açılıştan sonra 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle ilk olarak Şehit Yılmaz Kobak İlkokulunu ziyaret eden Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, okul öğretmenleri adına Okul Müdürü Arif Ertekin’e çiçek takdim ederek Öğretmenler günlerini kutladı. Öğretmenler ile bir süre sohbet eden Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal öğretmenlerin isteklerini ve görüşlerini de dinledi. Ardın Yıldız Özsaraç Anaokulunu ziyaret eden Başkan Uysal minik öğrenciler ile vakit geçirerek öğretmenlerin gününü kutladı.