Burhaniye Belediyesi gerçekleştirdiği çalışmalar ile şehir merkezine ve mahallelere yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda şehir merkezinde Tarihi Hanay Cami yanında yeni park yapımı başladı.
Burhaniye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Burhaniye Sebze pazarı karşısında yeni bir dinlence alanı oluşturuluyor. Yapımı başlanan park içerisinde Pazaryeri karşısı ve cami yanı olması münasebetiyle bolca oturma alanı tasarlanırken yeşil alan ve gazebo alanları yer alacak. Yürüyüş yollarının yapımıyla devam eden parkın yeşil alanları için toprak dolgusu atılıyor. 

Her mahallede park alanları oluşturmaya devam ettiklerini belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal her mahalleye dinlence ve yeşil alanlar kazandırarak özellikle çocukların doyasıya eğlenecekleri oyun alanlarının sayısını arttırmaya özen gösterdiklerini kaydetti. Başkan Uysal, yeni yapılan park ile ilgili olarak pazaryeri ve Hanay Camimizin yanında olması sebebiyle oturma alanları daha çok olan bir park tasarladık ayrıca Caminin kullanabileceği bir alanda parkın içinde ayrıldı dedi. Yeni parkın tamamlanmasının ardından pazarını yapan vatandaşların rahatça dinlenebilecekleri alan oluşturduklarını söyleyen Başkan Uysal parkın kısa sürede bitirilip hizmete gireceğini kaydetti.