Burhaniye Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, ligin ilk haftasında, evinde, Bursa Basketbol’u ağırladı. 2017-2018 sezonunun ilk maçında Burhaniye Belediye Başkanı ve Burhaniye Belediye Spor Başkanı Necdet Uysal kızları yalnız bırakmayarak maçta kendilerine destek oldu.
2017-2018 Kadınlar Basketbol Bölgesel Liginin F gurubunda yer alan Burhaniye Belediyespor Kadın Basketbol Takımı evinde Bursa Basketbol’u ağırladı. Burhaniyelilerin de yoğun bir ilgi ile destek olduğu maçta Burhaniye Belediye Başkanı ve Burhaniye Belediyespor Başkanı Necdet Uysal, Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç ve Belediyespor yöneticileri maçta yerini aldı. Burhaniye Atatürk Kapalı Spor Salonunda oynanan maç boyunca yoğun bir şekilde taraftar desteği hissedildi. Çekişmeli bir şekilde devam eden maçın 4. devre sonunda 64-64 berabere bitmesi sonucunda, maç uzatma devresine gitti. Uzatma devresi de aynı şekilde çekişmeli gitti ancak gülen taraf Bursa Basketbol oldu. 69-71 sonucuyla son anda maçı kaybeden Burhaniye Belediyespor Kızları ligin ilk maçında maçı kıl payı kaçırmış oldu.
TÜM MAÇ BOYUNCA TARAFTAR DESTEĞİ 
Atatürk Spor Salonunda Burhaniye Belediyespor kızlarına büyük destek veren Burhaniyeliler Burhaniye Belediye Başkanı ve Burhaniye Belediyespor Başkanı Necdet Uysal’a da sevgilerini göstererek tribünden Başkan Uysal’a tezahürat yaptılar. Başkan Uysal da taraftara selam vererek sevgilerine karşılık verdi.
“GRUPTAN EN AZ İKİNCİ OLARAK ÇIKARIZ”

Maçın sonucu 69-71 şeklinde sonuçlanırken 1.devre 13-20,29-32, ikinci devre 44-51 ve 64-64 sonlandı. Uzatma evresinde de kızlar maçın son saniyesine kadar maçı bırakmamasına rağmen sonuç 69-71 biterek Burhaniye Belediyespor ilk maçında mağlubiyetini aldı. Maç sonrasında açıklama yapan Başkan Uysal “maçı kaybetmemize rağmen kızlarımızın azmi ve mücadelesi bizi ziyadesiyle memnun etti. Bugün şansızlıkta bizden yanaydı… Mutlak basketlerimizi sayıya çeviremedik… İlk maçın günahı olmazmış, kızlarımız yeni sezona çok iyi hazırlandılar guruptan en az ikinci olarak çıkacağımıza inancım tam” dedi.