Burhaniye Belediyesi 2017 yılı içeresinde geçen 10 aylık süreçte şehir genelinde toplam 45 bin 540 metrekare parke taş, 9 bin 180 ton sıcak asfalt, 65 bin metrekare ise sathi kaplama yol yaptı. 
Burhaniye Belediyesi’nin hiçbir vatandaşı çamura bastırmayacağız düşüncesiyle her mahallede sürdürdüğü yol yapım çalışmaları aralıksız olarak devam ederken sadece 2017 yılı içerisinde yapılan yol bilançosu Burhaniye’de birçok yer yeni yollarına kavuştu. Burhaniye Belediyesi’nin stratejik planları ve Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın talimatları doğrultusunda gerek ilçe merkezleri, gerek kırsal mahallerde, 2017 yılı içerisinde toplamda 45 bin 540 metre kare parke taş, 9 bin 180 ton sıcak asfalt ve 65 bin metrekare sathi kaplama yol yapıldı. 
TÜM MAHALLERDE YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Yol yapım çalışmaları kapsamında 2017 yılında; Cumhuriyet, Ören, Pelitköy Merkez ve sahil kesimi, İskele Mahallesi, Yunus Mahallesi, Hacı Ahmet Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Avunduk, Şarköy, Yunuslar, Sarılar, Hacıbozlar, Sübeylidere, Karadere, Bahadınlı, Börezli Mahallerinde parke taş, asfalt ve sathi kaplama çalışmaları yapıldı. Burhaniye’deki tüm mahallelere eşit bir şekilde hizmet götürmeye çalıştıklarını belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Burhaniye’mizde son 3 yılda yaptığımız yol çalışmalarımız artan bir ivme ile devam ediyor. Mahallelerimize eşit oranda hizmet götürmeye gayret ediyoruz. Belirlenen plan dâhilinde yapılan yollarımızda öncelik sırasına göre çalışıyor mücavir alanlarımız içerisinde ihtiyaç olan tüm yollarımızda bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz" dedi.