29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Balıkesir Valiliği tarafından düzenlenen resepsiyona Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal da hayırsever olarak katıldı.
Cumhuriyetin kuruluşunun 94. yıl dönümünde Balıkesir Valiliği tarafından Balıkesir Öğretmenevinde düzenlenen geleneksel Cumhuriyet Resepsiyonu, geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Balıkesir Hayırseverler arasında yer alan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal da Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın davetiyle düzenlenen resepsiyona katıldı. Vali Ersin Yazıcı ve eşinin tüm davetlileri tek tek karışıldığı resepsiyona askeri ve mülki erkân, kamu kurum ve kuruluş yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın kuruluşları temsilcileri, hayırseverler, başarılı sporcular, Balıkesir'de son bir yıl içerisinde en fazla kitap okuyan vatandaşlar, Balıkesir'de öğrenim gören yabancı öğrenciler, muhtarlar, iş adamları, esnaflar, AFAD ekipleri, PTT çalışanları, orman yangınları ile mücadelede çalışan ekipler, zabıta ekipleri, tarım işçileri, koruyucu aileler, sevgi evlerinde kalan çocuklar, gönül elçileri ile şehit ve gazi aileleri katıldı. 
BURHANİYELİ ÖZEL SPORCULAR RESEPSİYONDA YERİNİ ALDI

Burhaniye Belediyesporlu Özel Sporcular da Cumhuriyet Resepsiyonunda yerlerini aldılar. Dünya ve Avrupa çapında birçok başarıya imza atan Özel Sporcular Vali Ersin Yazıcı’nın özel ilgisinden de memnun olduklarını bildirerek resepsiyona davet edildikleri için teşekkürlerini sundular.