2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının başlamasıyla birlikte, Şehit Mustafa Serin Ortaokulunda İlköğretim haftası kutlamaları yapıldı. Anıta çelenk sunma programıyla başlayan etkinlikler, şiir ve gösterilerle devam etti. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal Burhaniye’de ki tüm ilköğretim ve ortaöğretim denginde eğitim veren okullarda görev yapan öğretmenlerin ve öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılını çiçek vererek kutladı. Belediye Başkanı Necdet UYSAL ilk olarak Mustafa Serin Ortaokulunda öğrencilere geri dönüşümlü kalem dağıttı. Tüm okullara dağıtılacak olan kalemler öğrencileri mutlu etti.

Okulların; hayata birey hazırlama konusunda ki önemini vurgulayan ve eğitim öğretim kalitesini giderek arttırılması taraftarı olduğunu belirten Başkan Uysal “Eğitim alanındaki hedefimiz, büyük önder Atatürk’ün de vurguladığı gibi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, nesiller yetiştirmektir. Çağdaş ülkeler arasında yerimizi alabilmemiz için, araştırma, sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve değerlendirebilen, bilimsel gelişmeleri takip eden öğrenciler yetiştirmek ve verdiğimiz eğitim-öğretimin kalitesini artırmak zorundayız.

Bu duygu ve düşüncelerle; değerli öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, İlköğretim Haftasının ve 2017- 2018 Eğitim- Öğretim yılının hayırlı, uğurlu ve başarılı geçmesini temenni ediyorum” cümleleri ile yeni eğitim ve öğretim yılını kutladı.

Hayat boyunca okumanın ve öğrenmenin önemini vurgulayan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet UYSAL öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildi.