İsviçrede düzenlenen IPC Dünya Gençler Atletizm Şampiyonasında tarih yazarak Dünya Şampiyonlukları elde eden Muhsine Gezer Burhaniyeye döndü.
İsviçrenin Nottwil kentinde yapılan Dünya Şampiyonasında iki altın madalya, bir gümüş madalya kazanan Muhisine Gezeri, otogarda Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Muhsinenin ailesi ve arkadaşları çiçekler ile karşıladı. Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner ve Burhaniye Belediye Başkanı Muhsineye başarılarının devamını dilerken Öner Burhaniyemizin ve ülkemizin gururu olmuş genç sporcumuzu tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum dedi. Uysal ise Muhsine daha önce de Avrupa Şampiyonluğu kazanmış, bu genç yaşında birçok başarıya imza atmış bir sporcu Dünya Şampiyonasında da bizi yanıltamayarak olağan üstü bir performanslar Türkiye tarihinde milli takımı temsil eden arkadaşlarıyla birlikte tarih yazdılar bütün gençlerimiz ile ne kadar gurur duysak azdır. Tabiki antrenörü Deniz Erenoğluna da teşekkürlerimizi sunuyoruz. Muhsine biraz dinlendikten sonra kendisiyle tekrar görüşeceğiz dedi. 
DÜNYA
ŞAMPİYONU MUHSİNENİN BAŞARILARI

İlk Olarak Londrada düzenlenen T20 800 metre bayanlarda dünya üçüncüsü olan Muhsine Gezer, 4 Ağustosta İsviçrenin Nottwil kentinde düzenlenen, 1500 metre bayanlarda 1. oldu. Akabinde genç kadınlar uzun atlama 18 yaş altında da 4.17 metrelik derecesiyle ikinci sırada yer alan Muhsine, son olarak düzenlenen 400 metre koşuda olimpiyat barajını da geçerek Türkiyenin ve Burhaniyenin gururu olmayı başardı.